Daugiau :Bijau, kad nebūtų dar vieno genocido
Įvairaus plauko bei partinės priklausomybės chunveibinai šiomis dienomis atrado naują atakų objektą - Seimo narį, istoriką prof. dr. Valdą Rakutį, parašiusį apie holokaustą. Vyksta totalinis karas prieš Lietuvos didvyrius ir mūsų istoriją, o užsieniui padlaižiaujanti valdžia šiame kare pasiruošusi aukoti ne tik tuos, kurie mėgina ginti Lietuvos istorinę atmintį, bet ir paskutinius padorumo likučius.
Daugiau :Bijau, kad nebūtų dar vieno genocido
0 Comments
Griežtos karantino sąlygos neduoda tiek naudos, kiek norėtų gyventojai. Politikai jau paskelbė, kad gyvenimo sąlygos atlaisvės dar negreitai. Apie kitokius sprendimus valdžiai kalba ne tik opozicija, bet ir visuomenininkai bei medikai. Jau yra parengtas kreipimasis, kuriame reikalaujama valdžios atsakyti gyventojams į rūpimus klausimus dėl pandemijos ir pagaliau suprasti, kad per griežtos karantino sąlygos gali daugiau pridaryti žalos, nei duoti naudos. Daugiau : Reikalavimas valdžiai - nustoti gąsdinti Dėl neigiamų vertinimų sulaukusio komentaro apie Holokaustą iš Seimo Laisvės kovų ir valstybinės istorinės atminties komisijos pirmininko pareigų traukiasi istorikas konservatorius Valdas Rakutis. Daugiau : Dėl komentaro apie Holokaustą Rakutis traukiasi iš Seimo komisijos pirmininko pareigų Daugeliui žmonių, o ypač jaunesnės kartos, šiandien jau atrodo, kad 1991 m. Sausio 13-ąją buvo pasiekta pergalė ir toliau jau viskas vyko "kaip iš pypkės" - suvienytomis jėgomis toliau jau buvo statoma nepriklausoma Lietuvos valstybė. Nieko panašaus. Provokacijos, pasieniečių ir mutininkų užpuldinėjimai, muitinių deginimai ir net pareigunų žudymai vyko ir toliau. Apie tai vėliau įkelsiu kitus savo "Laisvosios Europos radijo" to meto pranešimus. Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija sieks įteisinti Laisvės gynėjo statusą14/1/2021 Sausio 13 d. Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl Laisvės gynėjų pagerbimo. 1990–1991 m. žmonių pilietinio pasiaukojimo dėka buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė. Labai svarbus laisvės gynėjų istorinis indėlis išsaugant Lietuvos laisvę, ugdant jaunimą tautiškumo, pilietiškumo ir patriotiškumo principais. Komisija, siekdama pažymėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, sieks įteisinti Laisvės gynėjo teisinį statusą asmenims, kurie 1990 m. kovo 11 d. – 1991 m. rugpjūčio 21 d. priklausė Lietuvos gynybos struktūroms, davė priesaiką (pasižadėjimą) ir jos nesulaužė, taip pat asmenims, nurodytu laikotarpiu dalyvavusiems organizuotose struktūrose. Siūlytina visuomeninėms organizacijoms registruoti asmenis, turinčius dokumentus ar faktinius įrodymus iki kol bus priimti teisės aktai. Anot Komisijos pirmininko prof. dr. Valdo Rakučio, siekiant įteisinti Laisvės gynėjo teisinį statusą, gali būti susidurta su autentifikavimo problemomis, todėl planuojama sudaryti autoritetingą komisiją archyvinių dokumentų būklei nustatyti ir konkretiems atvejams ištirti. Komisijos posėdyje dalyvavo kviestiniai asmenys prof. Arūnas Gumuliauskas ir Seimo narys, dimisijos generolas leitenantas Arvydas Pocius, kurie pasveikino su Laisvės gynėjų dienos 30-mečiu ir išsakė pastebėjimus dėl darytinų darbų. Nuotoliniu būduTransliacija LRS inf. NGS Radviliškio skyriaus nariai Sausio 13-ąjai skyrė 13-os kilometrų žygį pėsčiomis. Valdas Adomaitis ir Zita Urbonienė aplankė daugelį miesto istorinių ir atmintinų vietų, ant savanorių ir partizanų kapų uždegė atminimo žvakutes.
Prieš 30 metų, kai Sausio 13-osios naktį buvau Parlamento rūmuose, apskritai negalėjau net pasvajoti, ar minėsiu šią datą, kur būsiu ir apskritai ar būsiu. Žmogus negali tiek daug metų į priekį planuoti ir svajoti. Dabar bandau modeliuoti, ką turėjau tuo metu pagalvoti, jeigu kas būtų pasakęs, kad šią mūsų valstybei svarbią dieną, po 30 metų, sutiksiu žvelgdamas į tuščią Nepriklausomybės aikštę prie Seimo, o man bus rekomenduojama bendrauti su žmonėmis tik per atstumą, gal dar telefonu, ir vengti gyvo kontakto su žmonėmis. Skaitykite plačiau : https://aina.lt/sausio-13-osios-auka-padejo-sukurti-stebukla/ Minėdamas Sausio 13-osios trisdešimtmetį LGGRTC pristato virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“. Parodoje gausu istorinių įvykių fotografijų ir vaizdo įrašų, autentiškų liudijimų, užrašytų tomis dienomis. Lietuvos nepriklausomybės gynėjų, budėjusių prie Spaudos rūmų, Vilniaus televizijos bokšto, Lietuvos radijo ir televizijos pastato, Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos, vaizdai ir liudijimai perteikia įvykių seką, dramatišką atmosferą, Lietuvos nepriklausomybės gynėjų drąsą, ginant savo šalies laisvę nuo barbariškos sovietinės armijos kareivių agresijos. Virtualią parodą rasite paspaudę nuorodą. Seime užgimus rezoliucijai, kurioje Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmečio proga vėl kalbama apie valstybės vadovo statuso suteikimą Vytautui Landsbergiui, vadovą ir svarbiausius šalies objektus gynę žmonės vėl liko pamiršti. Nepriklausomybės gynėjai dar tikisi, kad valdžia bent šventės proga pagaliau ištaisys gėdingą situaciją ir suteiks jiems gynėjo vardą. NGS Radviliškio sk. nariai Lietuvos Laisvės 30-mečio proga surengė slidžių žygį ant trijų piliakalnių: Kudinų, Raginėnų ir Velžių.
Netrukus minėsime Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną. Laisvės kaina – ar visuomet esame pasirengę ją sumokėti? Būti laisvu – tai integruoti, priimti kitą: vargšą, kitatautį, kitokių pažiūrų, laisvė reikalauja, kad visuomenė būtų integrali, vieninga. Juk ir himne giedame – „vienybė težydi“. Tad kodėl kartais paminame vienybę, paaukojame ją dėl asmeninių interesių ar aukštesnių reitingų? Panašiai ir su gimtąja nuodėme – žmogus supranta, kad negerai daro, bet nieko su savimi negali padaryti. Esame taip toli pažengę technologijų srityje, tačiau tarpusavio santykiuose apstu nepasitikėjimo, buitinių konfliktų, kurie kartojasi, kaip neišmoktos pamokos. <...> Vidinis pokytis – tai tavo apsisprendimas, tavo suvokimas, akcentų sudėjimas, žvilgsnio pakeitimas. Dangaus karalystė – tai yra žvilgsnio pakeitimas, tai, kaip Dievas žiūri į mus“. Šiandieniniuose istorijos moksliniuose tekstuose įsitvirtino terminas – „naratyvas“. Anot kalbininko Antano Smetonos, tai – „<...>tarptautinis žodis, dažniau vartojamas mokslininkų ir reiškiantis paprasčiausią pasakojimą<...>“. Beje, jis rekomendavo pastarąjį žodį ir vartoti. Na, pasakojimas, tai pasakojimas. Tik blogai, kada pasakojimas virsta pasaka. O pasakas šiandien kuriame net išsijuosę. Ypač jų apstu Antrosios Lietuvos Respublikos istorijoje. Ir kartais man atrodo, kad jos tendencingai kuriamos viena politine kryptimi. Kita vertus, dar gyvi anų laikų istorinių įvykių dalyviai bei liudininkai. Būtent jie galėtų demaskuoti naujų propagandistų skleidžiamų pasakų turinį. Bet bėda ta, kad sąjūdininkai, Laivės gynėjai vis labiau stumiami į visuomenės paraštes. Praėjo 30 metų nuo garsiai ištartų žodžių: mes norime laisvės, nepriklausomybės, norime patys tvarkyti savo gyvenimą. Subrendome, mūsų svajonės išsipildė, gyvename laisvoje, pasaulio pripažintoje savo Tėvynėje, Nepriklausomoje Lietuvoje. Juk 50 metų egzistavome migloje, maitinami neklystančių komunizmo nešėjų ir mūsų siekis dabar matyti Lietuvą visavertę, kuri prieškaryje , per 20 Nepriklausomybės metų, žengė modernėjimo, kultūros pažangos keliu. Daugiau : Naujųjų metų antrą dieną 12.5 km per 2.5 valandos dviese.
Toks lengvas pasivaikščiojimas. Pradėjome ir baigėme Įstricos kaime, kurio laukuose pokario metu iš Vokietijos atskridęs lėktuvas išmetė diversijoms parengtų kovotojų lietuvių. Čia pat ir Žaliosios giria, kur jų jau laukė partizanai. Labai puikus buvo oras žygiui. Sniego trūko, bet lengvas šaltukas maloniai nuteikė. Aptikome ir labai senas kapinaites ant kalnelio, lenkiškais užrašais ant kryžių. |
Žodžiai apie Tėvynę
Yra dar vienas šventas žodis: LIETUVA. Many jo niekas nenutildys. Jame – būties prasmė, gyvenimo šviesa, Ir naujo atgimimo viltys. 1979 metų spalis Romualdas Ozolas Archyvas
August 2024
KategorijosPuslapį administruoja Leontina Telksnienė
|