Tai buvo laikai, kai bekelnis snarglėtas kaimo vaikėzas, rodydamas pirštu, galėjo pasakyti: čia - dėdė! O čia - teta! Paskui atsitiko progresas. Atsirado navigacija ir dirbtinis intelektas, arklį pakeitė traktorius, paukštį - dronas. Tačiau, kur dėdė, o kur teta, pasakyti tapo vis sunkiau, ypač aukštus mokslus kremtančiam ir aukštus postus užimančiam žmogui. Kuo aukštesnis išsilavinimas ir postas, tuo sunkiau atskirti dėdę nuo tetos.
XIXa. pabaiga... 1892 - ieji... Tai buvo laikai, kai paprastas kaimo arklys, miegantį vežime gaspadorių, galėjo saugiai parvežti iš miesto namo ir prisiparkuot savam kieme. Apie jokias navigacijas ir dirbtinį intelektą nei arklys, nei vežime miegantis gaspadorius tada nė sapnuot nesapnavo.
Tai buvo laikai, kai bekelnis snarglėtas kaimo vaikėzas, rodydamas pirštu, galėjo pasakyti: čia - dėdė! O čia - teta! Paskui atsitiko progresas. Atsirado navigacija ir dirbtinis intelektas, arklį pakeitė traktorius, paukštį - dronas. Tačiau, kur dėdė, o kur teta, pasakyti tapo vis sunkiau, ypač aukštus mokslus kremtančiam ir aukštus postus užimančiam žmogui. Kuo aukštesnis išsilavinimas ir postas, tuo sunkiau atskirti dėdę nuo tetos.
0 Comments
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Laurynas Kasčiūnas siūlo plėsti laisvės gynėjų sąrašą, į jį atraukiant nepriklausomybės pradžioje prokuratūroje ir Valstybės kontrolėje dirbusius pareigūnus.
„Yra idėja laisvės gynėjų statusą papildyti dviem institucijomis, kurios irgi tuo metu, lemiamais metais, atliko labai svarbias funkcijas. Tai Lietuvos prokuratūra, kuriai reikėjo atsiskirti nuo sovietinės prokuratūros, buvo daug grasinimų“, – šią savaitę pristatydamas pataisas Seime sakė L. Kasčiūnas. Daugiau : Siūloma plėsti laisvės gynėjų sąrašą Nuo Ukmergės link Pašilės vedančiame kelyje neseniai buvo pastatytas kelio ženklas, žymintis atmintiną vietą. Nurodoma, kad tai „Lietuvos partizanų užkasimo vieta“. Savo nuomonę išsakęs ukmergiškis svarsto, kodėl parinktas toks keistas, niekur negirdėtas terminas. „Negi negalima buvo kaip nors kitaip pagarbiau pavadinti“, – piktinosi jis. Lietuvos partizanų užkasimo vieta, esanti šalia Ukmergės, Pivonijos šile, – didžiausia masinė pokario kapavietė mūsų rajone. Šioje vietoje 1945–1953 metais buvo užkasami nužudyti ir išniekinti Ukmergės krašto partizanai. Priminsime, kad anksčiau kelio nuorodos į šią vietą nebuvo. Birželio mėnesį Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo papildytas rajono lankytinų objektų, neįtrauktų į saugomų objektų registrus, sąrašas. Į jį tada įtrauktas miniatiūrų parkas „Mini Lietuva“ bei Lietuvos partizanų užkasimo vieta Pivonijos miške. Jiems nutarta įrengti informacinius kelio ženklus Nr. 628 „Krypties rodyklė į lankytiną vietą“. Remiantis liudininkų prisiminimais, 1989 metais apkasuose iš viso surasti 57-ių partizanų palaikai. Jie buvo perlaidoti Dukstynos kapinėse. Partizanų atminimui 2014 m. Pivonijos miške pastatyti kryžius ir koplytstulpis. Palyginkime mūsų nuostolius ginkluotų žmonių žuvusių su priešu kovose. Nepriklausomybės kovose žuvo 2 tūkstančiai. Birželio Sukilime 1941m su Raudonąją Armija žuvo 2 tūkstančiai. Pokario kovose su ta pačia Armija žuvo 20 tūkstančių. O kiek ištremtųjų, susodintų į kalėjimus, į sunkiausio darbo (katorgos) Šiaurės lagerius? Tebeskaičiuoja. Kas paneigs, jog tas Karas su Rusija buvo Mūsų Didysis Karas. Manau, jog niekas neneigs. Tačiau, ar mes adekvačiai reagavome atgavę laisvę?
Daugiau : Didysis mūsų karas. ,,Žados jotis" kviečia sudalyvauti jau tradicija tapusiame atvirame Vyčių rinktinės žygyje rugsėjo 27-30 dienomis, kuris tęsis nuo Smalininkų iki Klaipėdos. Apie žygį: Tai turistinio tipo 4-ių dienų ir apie 170 KM pažintinė kelionė raitomis gražiausiomis Panemunės bei Klaipėdos krašto vietomis, kurios metu susiliesime su gamta, grožėsimės Nemuno vaizdais, dainuosime senovines lietuvių liaudies dainas bei patirsime tai, ką patyrė mūsų protėviai keliaudami per gimtąjį kraštą. Nori patirti keliautojo gyvenimą ant žirgo? Prisijunk prie mūsų ir jokime drauge. Esi patyręs raitelis ir nori sudalyvauti, bet neturi su kuo joti? ,,Žados jotis" parūpins keturkojus kelionės partnerius, jojimo inventorių ir garantuos nepamirštamą, o galbūt net ir gyvenimo kelionę! Dėl žirgo nuomos kainos, tikslių koordinačių ir kitos, jus dominančios, informacijos kreipkitės asmenine žinute arba telefonu (8-600) 01934. Šiaulių laukia padorumo ir drąsos išbandymas. Neseniai teko užregistruoti peticiją, kuria reikalaujame gerbti žuvusio už Lietuvos laisvę antinacinio ir antisovietinio pasipriešinimo dalyvio, nepriklausomos Lietuvos karininko Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimą ir nepriimti jokių sprendimų, kuriais iš miesto viešųjų erdvių būtų šalinami jo atminimo ženklai. Šia peticija reaguojame į Šiaulių žydų bendruomenės pirmininko Sanios Kerbelio prašymą pašalinti J. Noreikos atminimo lentą, esančią ant buvusio Šiaulių apskrities viršininko administracijos pastato, kur J. Noreika dirbo 1941-1943 metais.
Daugiau : Noreikos testas Šiauliams: ar meras ras drąsos apginti laisvės kankinį? Praeitą savaitę kultūrinių renginių panoramą nušvietė Justino Marcinkevičiaus kūrybos vakaras „Ašara Dievo aky“, vykęs sostinės Vaidilos teatre. Jo programoje dalyvavo ir kino bei teatro aktorius, bardas Gediminas Storpirštis, sukūręs ne vieną dainą pagal šio poeto žodžius. Savo ir sūnaus Ainio pasirodymą jis pradėjo poeto žodžiais: „Žinau, kur baigiasi ateitis: ten, kur prasideda abejingumas tautos istorijai, kultūrai, kalbai“. Įsismarkavusioje J. Marcinkevičius puolimo kampanijoje jis yra linkęs įžiūrėti ne vien tik tamsumas ir teigia, kad būtent ji ir išryškino, kaip poetas šiandien vėl aktualus ir reikalingas.
Daugiau : Ar atsimena kas tuos, kurie iš didžiavyrių juokėsi? Lazdijų rajono savivaldybėje trečiadienį Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai pristatė Kalniškės mūšio vietos įamžinimo viziją.
Daugiau. Patriotizmas tik prie alaus bokalo ir žiūrint krepšinį…..
Kas beliko lietuviui? Šiandien šios nykstančios tautos paskutiniams mohikanams yra leidžiamos dvi vietos, kur dar galima pasijausti savo šalies patriotais: kompanijoje pliumpiant alų ir per krepšinio varžybas. Kitos erdvės visais įmanomais būdais siaurinamos ir iš jų šį nykstanti rūšis vejama. Daugiau : Košmariškas vienos nakties sapnas (sapnas primenantis realybę). Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) pranešė po 20 metų pertraukos atnaujinęs sovietų aukų paieškas Tuskulėnų rimties parke Vilniuje.
Daugiau : Tuskulėnuose, atnaujinama sovietų režimo aukų palaikų paieška Lietuvoje paskutinę vasaros dieną minima Laisvės diena, kai prieš 30 metų iš šalies buvo išvesta okupacinė kariuomenė, šia proga sostinės Lukiškių aikštėje vyko koncertas. Didžiulėse vaizdo projekcijose buvo rodomos istorinės nuotraukos, vaizdo kadrai, pasakojantys apie okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos laikotarpį, skambėjo muzikiniai kūriniai. Atkūrus Nepriklausomybę 1990 metų kovo 11 dieną, Lietuvos teritorijoje buvo dislokuotos maždaug penkios okupacinės kariuomenės divizijos ir apie 34,6 tūkst. karių, 1000 tankų, apie 180 lėktuvų, 1901 šarvuotis. Netrukus po Nepriklausomybės paskelbimo prasidėjo derybų procesas, trukęs ne vienus metus ir atnešęs Lietuvai visišką laisvę nuo okupantų. Paskutinis Rusijos armijos karinis ešelonas nesustodamas pravažiavo Kenos geležinkelio stotį rugpjūčio 31 dieną 23 val. 46 minutės. Šiųmečio Laisvės dienos minėjimo renginio šūkis „Red Army Go Home!“ – gerai žinomas tiems, kas paskutinį praėjusio amžiaus dešimtmetį aktyviai dalyvavo Lietuvos laisvės renginiuose – mitinguose, piketuose, eitynėse, protestuose. |
Žodžiai apie Tėvynę
Yra dar vienas šventas žodis: LIETUVA. Many jo niekas nenutildys. Jame – būties prasmė, gyvenimo šviesa, Ir naujo atgimimo viltys. 1979 metų spalis Romualdas Ozolas Archyvas
August 2024
KategorijosPuslapį administruoja Leontina Telksnienė
|