Daugiau :Nuo Latvijos iki Australijos: Vilniuje siautusioje šventėje susitiko lietuviai iš 29 šalių
Nuo Latvijos iki Australijos: Vilniuje siautusioje šventėje susitiko lietuviai iš 29 šalių30/6/2024 Sekmadienį dainų šventę atidarė pasaulio lietuvių ir Lietuvos tautinių bendrijų renginys „Aš esu Lietuva. Sujunkime Lietuvą“. Šia proga Rotušės aikštėje įsikūrė specialus paviljonų miestelis, o dalyvius džiugino įspūdingas koncertas, kuriame pasirodė apie 650 atlikėjų iš 29 skirtingų pasaulio šalių – nuo kaimyninės Latvijos iki tolimos Australijos, JAV, Argentinos. Kaip sakė renginio organizatoriai, po pasaulį pasklidę lietuviai sugrįžo suburti tautos.
Daugiau :Nuo Latvijos iki Australijos: Vilniuje siautusioje šventėje susitiko lietuviai iš 29 šalių
0 Comments
Antradienį, birželio 25 dieną, atsakydama į gegužės 17 d. Europos Sąjungos (ES) Tarybos draudimą, Rusija savo teritorijoje užblokavo vakarietiškus naujienų portalus. Kaip skelbiama oficialiai, užblokuoti trys Lietuvos portalai – LRT.lt, 15min.lt ir lrytas.lt. Šios priemonės įtrauktos ir į Rusijoje uždraustų žiniasklaidos išteklių sąrašą.
Daugiau : Rusija skelbia blokuojanti tris Lietuvos portalus, Rainių žudynės – vienas iš Raudonosios armijos ir SSRS represinių nusikaltimų Lietuvos teritorijoje. Rainių miškelyje netoli Telšių 1941 m. naktį iš birželio 24 d. į 25 d. įvykdytos kalinių žudynės, kurių metu buvo nužudyti 73 intelektualai – teisininkai, politikai ir kitokie „liaudies priešai“. Aukų atminimui 1991 m. prie Rainių miškelio pastatyta Kančios koplyčia ir pasodintas Atminties ąžuolynas. Žudynių vietoje, miške, apie 300 m. nuo koplyčios, įrengta aikštelė su rausvo granito paminklu „Trys kryžiai“ (aut. skulp. Regimantas Midvikis). 1995 m. atminimo vieta su paminklu ir koplyčia paskelbti nacionalinės reikšmės istorijos ir memorialiniu paminklu.
Daugiau : Rainių Tragedijos 83-ųjų metinių paminėjimas “Prieštaringai vertinamas” pulk. Kazys Škirpa, kaltinamas “kolaboravimu” su naciais, bet tris kartus tų pačių nacių laisvė jam buvo suvaržyta ir “kolaboruoti” neleista. Kažin kodėl?
Juk 1941 m. birželį vokiečiams tokį “kolaborantą” būtų buvę naudinga turėti Kaune. Kodėl jis buvo laikomas internuotas Berlyne, kol Kaune liepos viduryje įsitvirtino Ziwilverwaltung’as (vokiečių civilinė, faktiškai, vis tiek karinės valdžios forma)? Daugiau : Prancūzijos valdžia K. Škirpai taikė nukentėjusiojo nuo nacių režimo statusą ir teikė finansinę paramą. Lietuvos šaulių sąjunga buvo įkurta 1919 m. birželio 27 dieną Kaune.
Minėdami 105-ąsias organizacijos įkūrimo metines, kviečiame į šventinius renginius! Vienas svarbiausių – šaulių pėsčiųjų žygis „Šauliams 105“, nusidrieksiantis nuo Ringovės piliakalnio iki Kauno, DAUGIAU Vilniuje paminėtas 1941 metų Birželio sukilimo dalyvių atminimas. Šaulių sąjungos ginkluotos technikos ir Lietuvos baikerių kongreso motociklininkai pagerbė sukilimo aukas ir vadus, Nepriklausomybės aikštėje surengta vėliavų pakėlimo ceremonija.
Daugiau : Vilniuje paminėtas nevienareikšmiškai vertinamas Birželio sukilimas Seimas ketvirtadienį pritarė prezidento teikimui ir patvirtino brigados generolą Raimundą Vaikšnorą Lietuvos kariuomenės vadu.
Lietuvos kariuomenės vadu paskirtas R. Vaikšnoras gimė 1970-ųjų liepos 12 d. Kaip pats naujasis kariuomenės vadas sakė prisistatydamas Seimui, gimė ir augo Druskininkuose. Daugiau : LRT trumpai. Kariuomenės vadu paskirtas Vaikšnoras – kas jis?24 Nacionalinis susivienijimas Vilniaus centre savavališkai pakabino K.Škirpos atminimo lentą21/6/2024 Nacionalinis susivienijimas paskelbė, kad penktadienį Vilniaus centre, ant buvusio Lietuvos kariuomenės karo komendantūros pastato, kur 1918 metais dirbo pirmasis savanoris, pulkininkas Kazys Škirpa, Nacionalinis susivienijimas pakabino jo garbei skirtą atminimo lentą. Ši lenta prieštaringai vertinamam K.Škirpai pakabinta be suderinimo.
Skaitykite daugiau: Nacionalinis susivienijimas Vilniaus centre savavališkai pakabino K.Škirpos atminimo lentą 1940 m. birželio 15 d. į Lietuvos valstybės teritoriją Sovietų Sąjunga įvedė savo kariuomenę ir taip pradėjo šalies okupaciją. Nuo pirmosios okupacijos dienos pradėtas nuoseklus Lietuvos valstybingumo pamatų griovimas, taikių gyventojų persekiojimas ir areštai. Įprastą gyvenimo ritmą pakeitė įtampos ir nerimo dienos. Daugeliui kilo klausimas: kas bus toliau?
Daugiau : Lietuvoje minimos – Birželio 14-oji ir 15-oji – Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienos .Praėjo 80 metų, kai 1944 m. birželio 3 d. ankstų rytą nacių SS baudėjai, keršydami už raudonųjų partizanų netoliese nukautus kelis Vermachto karius, apsupo kaimą ir, suvarę į kluonus, gyvus sudegino 119 nekaltų žmonių.
Daugiau :Pirčiupių kaimo tragedijos metinių minėjimas pradėtas Mišiomis |
Žodžiai apie Tėvynę
Yra dar vienas šventas žodis: LIETUVA. Many jo niekas nenutildys. Jame – būties prasmė, gyvenimo šviesa, Ir naujo atgimimo viltys. 1979 metų spalis Romualdas Ozolas Archyvas
August 2024
KategorijosPuslapį administruoja Leontina Telksnienė
|