„Mes esame visada pasiruošę vėl ginti Lietuvą, jeigu to prireiktų“, – Pirmininkui sakė Nepriklausomybės gynėjai ir teigė, kad taip pat gali daug padėti visuomenei skatindami pilietiškumą ir savanorystę, atgaivindami istorinę atmintį. Nepriklausomybės gynėjai prašo paspartinti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro įstatymo pakeitimo, Lietuvos Respublikos Tautos istorinės atminties įstatymus bei kitus teisės aktus, susijusius su istorine atmintimi, kurie įgalintų institucijas ne tik kaupti duomenis, bet ir atlikti tyrimus bei rūpintis sklaida apie situaciją Lietuvoje nuo 1990 m. kovo 11 d. iki okupacinės kariuomenės išvedimo.
Gynėjai taip pat kreipėsi į Seimo Pirmininką dėl kitų teisės aktų, įteisinančių Nepriklausomybės gynėjo statusą.
Susitikti su Seimo Pirmininku atvyko Nepriklausomybės gynėjų sąjungos (NGS) pirmininkas Arnoldas Kulikauskis, pirmininko pavaduotojas, 1990–1991 m. Sąjūdžio savanoris, Aukščiausiosios Tarybos išorės apsaugos 7 skyriaus vadas, SKAT savanoris, grandinis Zigfridas Jankauskas, NGS valdybos narys, NGS Vilniaus skyriaus pirmininkas, 1990–1991 m. Vilniaus miesto tarybos deputatas, AT gynybos būrio „Fakelas“ vadas, seržantas Kęstutis Milius, NGS valdybos narys, dim. majoras, 1990–1991 m. Šaulių sąjungos Vilniaus valdybos narys, Aukščiausiosios Tarybos gynėjas Vytautas Vaclovas Geštautas, NGS valdybos sekretorius, dim. majoras, 1990–1991 m. Sąjūdžio savanoris, Krašto apsaugos departamento karininkas Henrikas Narščius.
Nepriklausomybės gynėjų sąjunga įsteigta 2008 m. lapkričio 12 d. Pagal turimus duomenis, šiuo metu Lietuvoje yra per 10 tūkst. Nepriklausomybės gynėjų. Vieni iš svarbiausių NGS veiklos tikslų yra: saugoti ir ginti Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę; padėti stiprinti krašto gynybinį pajėgumą; dalyvauti švietėjiškoje veikloje ugdant pilietiškumą ir jaunosios kartos patriotiškumą bei tautinį išdidumą; įamžinti istorinį 1990–1991 m. Nepriklausomybės kovų ir kovotojų atminimą; įamžinti Parlamento rūmų ir svarbių objektų gynybos ir gynėjų istorinę misiją; identifikuoti Parlamento rūmų ir svarbių objektų gynėjų sąrašą, jų likimus bei su surinkta medžiaga supažindinti visuomenę; rūpintis Parlamento rūmų ir kitų Nepriklausomybės gynėjų atminimo įamžinimu ir kt.