„1989 m. rugpjūčio 23 d. neįtikėtinas skaičius žmonių, susikibę rankomis, vieningai stovėjo kaip vienas kūnas, kaip viena didelė šeima, norėjusi išsivaduoti nuo nelaisvės pančių. Šia akcija mes norime prisiminti tą dieną ir papasakoti Baltijos kelyje stovėjusių žmonių atsiminimus“, − komentuoja Mantas Zakarka, LiJOT prezidentas.
Pasak M. Zakarkos, Baltijos kelio dalyvių atsiminimuose gali tilpti visa šio įvykio istorija bei Lietuvos, Latvijos, Estijos žmonių išgyvenimai nelaisvės laikotarpiu.
„Norime parodyti, kad tokios žmonių istorijos siejasi su visais jaunais asmenimis, kurių dauguma tėvų, senelių, šeimos draugų ar mokytojų atsimena rugpjūčio 23 d. įvykius“, − priduria LiJOT prezidentas.
„Jauniems“ projektų vadovas Ignas Rusilas pažymi, kad Baltijos kelias – ne vienadienis renginys, o tęstinis valstybių projektas, kuris šiandien jaunimui yra svarbus, vienijantis bei įkvėpiantis pavyzdys stengtis dėl savo šalių ateities.
„Labdaros ir paramos fondo „Jauniems” pagrindinis vykdomas projektas „Misija Sibiras” kalba apie tai, jog Lietuvoje jauni žmonės yra pilietiški, patriotiški ir tai įrodo naudodami modernias, šiuolaikiškas, jiems priimtinas formas. Kartu su LiJOT iniciuojama akcija taip pat norime parodyti, kad jaunimas prisimena svarbius istorinius įvykus, juos vertina, didžiuojasi bei gerbia ankstesnes kartas dėl jų žygdarbių vardan Lietuvos laisvės“, − teigia I. Rusilas.
„Mes visi ten buvom“ akcija – viena iš iniciatyvos „Baltijos kelio sąšauka“ dalių, kuri prisideda prie siekio dar kartą vieningai visam pasauliui priminti Baltijos šalių meilę laisvei ir nepriklausomybei.
„1989 m. Baltijos kelias buvo suorganizuotas tautos, mylinčių laisvę iniciatyva. Todėl kiekviena tokia jaunimo pilietinė akcija yra labai svarbi ir parodo, kad atmintis yra gyva. Taip dar kartą primename pasauliui, kad buvome, esame ir norime būti laisvi. O tokios jaunimo iniciatyvos įrodo, kad tikrai ne veltui visi stovėjome Baltijos kelyje ir kovojome už mūsų visų laisvę“, − sako Angonita Rupšytė, iniciatyvos „Baltijos kelio sąšauka“ organizatorė.
LiJOT ir „Jauniems“ kviečia jaunus žmones fotografuotis su tais, kurie buvo Baltijos kelyje ir papasakoti jų istoriją.
200 ženklų atsiminimuose pasidalinkite, kiek buvo metų žmogui, su kuriuo fotografuojatės, kai jis dalyvavo Baltijos kelyje, iš kur jis kilęs, kurioje vietoje stovėjo bei kaip jautėsi būdamas šio svarbaus įvykio dalimi.
Nuotraukas su prisiminimais kviečiame siųsti iki rugpjūčio 23 d. el. pašto adresu: [email protected]. Vėliau nuotraukos bus talpinamos LiJOT Facebook paskyroje.