Daugiau : Litvinizmas: „istorija“, kuri tampa politika
Sovietmečiu Baltarusija buvo savotiška šalis be veido. Jos tuometinis įvaizdis – jei taip galima pavadinti – buvo konstruojamas bene pagal pačias šabloniškiausias ideologines dogmas. Tik kirtus sieną su riboženkliu „Belorusskaja SSR“, pakelės miglose pradėdavo ryškėti stalinietiškai socrealistiški betoniniai pionieriai, pučiantys trimitus ar fizkultūrininkių stovyklos, besiramstančios į aptrupėjusius irklus; mažų miestelių centruose pasitikdavo tokie patys grubiai nulipdyti leninai, dėl grožio dar nutepti purvinos sidabrinės spalvos aliuminio pudros dažais, kokiais tuomet buvo dažomi radiatoriai chruščiovkių butuose. Būtinai prisimenami sovietiniai partizanai ir karo veteranai.
Daugiau : Litvinizmas: „istorija“, kuri tampa politika
0 Comments
Buvęs Kanados žvalgybos karininkas Kostas Rimša Lietuvai atkūrus nepriklausomybę prisidėjo prie to, kad būtų atkurtos Lietuvos specialiosios pajėgos pajėgos ir Lietuvos kariuomenė. K. Rimša sako atvirai: 2022 m., prieš įsiveržiant į Ukrainą, Rusija rinkosi, ką geriau pulti: Ukrainą ar Baltijos šalis. Ekspertas taip pat gana kritiškai žiūri į tai, ar užpuolus Lietuvą, NATO sureaguos pakankamai greitai.
Apie galimą karo grėsmę ir Rusijos galimybes užpulti didesnę Europos dalį, nei tik Baltijos šalys, K. Rimša pasakojo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“. Daugiau : Kostas Rimša apie galimą Rusijos karą su NATO: jie nesugebės užpulti nieko daugiau, išskyrus Baltijos šalis Lietuvos šaulių sąjungoje ir Lietuvos kariuomenėje negalės tarnauti asmenys, turintys Rusijos, Baltarusijos ir Kinijos pilietybes.
Seimas priėmė atitinkamas įstatymų pataisas. Už tai balsavo daugiau kaip 100 parlamentarų. Jeigu šių šalių pilietybę įgytų jau kariuomenėje tarnaujantis asmuo, jis būtų atleistas iš tarnybos. Toks pats reikalavimas nustatytas ir Lietuvos šaulių sąjungos nariams. Ar įsivaizduojate, kad žmogus galėtų vienu metu būti ir Seimo narys, ir krašto apsaugos ministras, ir kariuomenės vadas? Generolas leitenantas Konstantinas Žukas buvo. Šiandien 140-ųjų gimimo metinių proga prisimename šį Lietuvos kariuomenės kūrėją savanorį, politiką ir karo pedagogikos pradininką. K. Žuko tarnyba Lietuvos kariuomenėje nebuvo labai ilga, bet buvo ryški.
Daugiau : Prieš 140 metų gimė karininkas, ministras ir karo pedagogas Konstantinas Žukas 2024 m. gruodžio 5-ąją Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje vyko 14-asis Partizanų dainų festivalis „Laisvės kelias“, jungiantis praeitį su dabartimi. Šis prasmingas renginys priminė, kad laisvė – brangi vertybė, kurią puoselėti reikia ne tik per istorijos pamokas, bet ir per muziką, kūrybą bei bendrystę.
Daugiau : Laisvės dvasia gyva: Partizanų dainų festivalis „Laisvės kelias“ Druskininkuose Labai svarbu yra pamąstyti, – koks likimas laukia Lietuvių tautos ir tuo pačiu mūsų visų. Žvelgiant į tai kas dabar vyksta, neišvengiamai kyla klausimas ar Lietuva ir lietuviškumas apskritai išliks? Jei ir toliau tokiais sparčiais tempais degraduosime ir nyksime visose srityse, tai vargu ar išliksime. Ir tas mūsų silpnėjimas visais atžvilgiais vyksta laisvių ir teisių sąlygomis, kai atrodo yra visos sąlygos augti ir klestėti.
Daugiau : Glūdėti ar kovoti? Šiandien Panevėžio kraštotyros muziejus pristato tris naujus ilgalaikės lauko parodos „Panevėžio gatvės: žmonės, įvykiai, vaizdai“ ekspozicinius stendus, įrengtus prie Ramygalos ir Katedros gatvių sankryžos, Sukilėlių aikštėje prie Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios ir A.Jakšto gatvės skvere.
Daugiau : Panevėžio gatvėse vyko daug ko įsimintino Iškilminga akimirka Karaliaus Mindaugo husarų batalione! Naujosioms bataliono kareivinėms iškilmingai suteiktas divizijos generolo Prano Tamašausko vardas. Šis pavadinimas simbolizuoja pagarbą tarpukario Lietuvos kariuomenės istorijai bei generolo Tamašausko indėliui į mūsų šalies gynybą ir karinę tradiciją. Ceremonijoje dalyvavo Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas, brigados vadovybė bei kitų batalionų vadai. Tai ne tik pagarba praeičiai, bet ir įsipareigojimas tęsti generolo vertybes – drąsą, garbę ir tarnystę Tėvynei. Apklausa: septyni iš dešimties lietuvių neplanuoja aktyviai prisidėti prie šalies gynybos11/12/2024 Daugiau negu pusė Lietuvos gyventojų sako nesvarstę arba atmetę galimybę aktyviai prisidėti prie šalies gynybos, rodo Krašto apsaugos ministerijos (KAM) paskelbti reprezentatyvios apklausos duomenys.
Anot jų, svarsčiusių ir atmetusių galimybę jungtis prie šalies gynybos buvo 10 proc., nesvarsčiusių ir neplanuojančių to daryti – 61 procentas. Maždaug kas dešimtas respondentas tvirtino tokios galimybės dar nesvarstęs, tačiau pamąstysiantis apie ją ateityje. 11 proc. apklaustųjų sakė svarstę ir tebesvarstantys prisidėti prie šalies gynybos, tačiau sprendimo dar nepriėmę. Ketinančiųjų tai padaryti artimiausiu metu buvo 3 proc., o 4 proc. jau priėmė tokį sprendimą. Respondentų klausta, ar jie yra svarstę galimybę atlikti savanoriškąją karinę tarnybą arba kitais būdais aktyviai prisidėti prie šalies gynybos – pavyzdžiui, tapti Lietuvos šaulių sąjungos nariais. Pasak KAM, galimybę aktyviai prisidėti prie šalies gynybos dažniau svarstė ir tebesvarsto, bet dar neapsisprendė aukštesnio išsimokslinimo respondentai ir didmiesčių gyventojai. Ministerijos teigimu, lapkričio ir gruodžio mėnesiais vykdoma karo prievolės pokyčių ir pritraukimo į Lietuvos kariuomenę komunikacijos kampanija „Neeilinis laikas tapti neeiliniu“, o šia apklausa siekta įvertinti ir pamatuoti kampanijos tikslinės auditorijos nuomonę bei jos pokyčius. Bendrovė „Spinter tyrimai“ reprezentatyvią šalies gyventojų apklausą atliko šių metų spalio 18–29 dienomis, apklausta 1016 respondentų nuo 18 iki 75 metų. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis pranešė, kad teisėsauga baigė ikiteisminį tyrimą dėl šnipinėjimo prieš Lietuvą. Anot jo, šių metų sausį nustatytas asmuo, kuris esą buvo užverbuotas Rusijos GRU, rinko šiai tarnybai reikalingą informaciją. „Delfi“ šaltiniai pranešė, koks tai asmuo.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/saltiniai-itariamasis-snipinejimu-buves-siauliu-konservatorius-manovas-120070836 Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai iškilmingai paminėjo dalinio 33-ąsias įkūrimo metines.
Šia proga Panevėžio širdyje – Laisvės aikštėje – vyko iškilminga rikiuotė, kurios metu buvo prisiminta bataliono kūrimosi istorija ir išrinktas geriausias bataliono karys, pavyzdys visiems, kaip puoselėti husarų tradicijas bei vertybes. Iškilmės nesibaigė vien oficialiomis ceremonijomis. Kariai taip pat pasinėrė į kultūrinę patirtį, dalyvaudami spektaklio „Tik pasaulio pabaiga“ peržiūroje Juozo Miltinio dramos teatre. Šis įspūdingas spektaklis, dedikuotas bataliono jubiliejui, tapo menine, kultūrine ir emocine patirtimi – įkvepiančia kūrybiškumą ir atveriančia naujus požiūrius į pasaulį. Bataliono istorija tikrai turi kuo pasigirti, o patirtimi – pasididžiuoti. „Viešpatie, padėk mums – Tėvynės laisvę ir garbę ginam!“ 16 Lietuvos visuomeninių organizacijų kreipėsi į 18 mūsų valstybėje reziduojančių ambasadų, reikšdamos pritarimą politinės partijos Nacionalinio susivienijimas lapkričio 26-ąją šioms ambasadoms išsiųstam pareiškimui, jog tariamas Lietuvos antisemitizmas yra sąmoningai eskaluojamas Seimo rinkimuose pralaimėjusių partijų. Nors taip galima pakenkti ne tik politiniams oponentams, bet ir valstybei.
Daugiau : Duotas atkirtis Lietuvos šmeižikams Rusų laikais protingus patarimus dalindavo Armėnijos radijas. Kartą, kai jo paklausė, ar galima komunizmą sukurti Šveicarijoje, tas atsakė: „Galima. Bet gaila Šveicarijos.“
Jeigu kas iš šalies ar mano LSDP bičiuliai paklaustų, ar galima Šakalienę paskirti KA ministre, atsakyčiau: „Gal galima. Bet tikrai gaila Lietuvos…“ Daugiau : Man gaila ir Šveicarijos, ir Lietuvos Plikiuose (Klaipėdos raj.) šiemet iškilo paminklas skirtas Mažosios ir Didžiosios Lietuvos sąjungai pažymėti. Įspūdingas, Gediminaičių stulpus atkartojantis atminties ženklas iškilo Plikių miestelio centre, netoli Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos.
Daugiau : Plikiuose iškilo Didžiosios ir Mažosios Lietuvos sąjungą įamžinęs paminklas 2024 lapkričio 29 dieną, Kaune Lietuvos karininkų ramovėje įvyko ;Lietuvos
kariuomenės šachmatų čempionatas 2024.. Susirinko tikrai daug karių susikauti šioje rungtyje.. Atvyko net 78 dalyviai iš įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių bei iš šaulių būrių. Tai buvo ne tik asmeninės varžybos, bet skaičiavosi kartu ir komandinė įskaita.. Buvo žaidžiama 7 ratai, laiko kontrolė 10min+5sek. Turnyre dalyvavo Radviliškio šachmatų klubo ;Radvis; nariai: Martynas Skaburskis, Tomas Žiūras ir Arūnas Zemlickas. Taip pat komandai atstovavo ir Andrius Urbanavičius. Arūnas Zemlickas jau su savo ugdytiniais (kariais ir šauliais) tapo Lietuvos čempionais! Kai kurie iš jų dirba Lietuvos kariuomenėje, kai kurie priklauso šauliams. Asmeninėje įskaitoje Tomas užėmė 5 vietą(5,5tšk.), Martynas liko 6 vietoje(5tšk.), Arūnas 8 vietą(5tšk.), Andrius Urbanavičius 30-tas(4tšk.). Tokie geri visų asmeniniai pasirodymai atnešė Radviliškio KOP komandai aukso medalius komandinėje įskaitoje. BRAVO!!! Lapkričio 29-osios vakarą, Panevėžyje įžiebta Kalėdų eglė. Laisvės aikštėje nušvito įspūdinga 18 metrų aukščio žaliaskarė, padabinta unikaliomis 3D rombo formos dekoracijomis ir 8 tūkstančiais žėrinčių lempučių. Su Kalėdų eglės įžiebimu Aukštaitijos sostinė oficialiai paskelbė ir šventinio laikotarpio pradžią, kurio tema šiemet – „Kalėdų improvizacijos“. Šiemet šventinę atmosferą Panevėžyje kuria ne tik Laisvės aikštės eglė – ryškiaspalvės geometrinės formos dekoracijos puošia pagrindines miesto gatves, aikštes ir skverus. Kalėdinėmis lemputėmis suspindo ir Senvagė, suteikdama miestui dar daugiau žavesio ir šilumos. |
Žodžiai apie Tėvynę
Yra dar vienas šventas žodis: LIETUVA. Many jo niekas nenutildys. Jame – būties prasmė, gyvenimo šviesa, Ir naujo atgimimo viltys. 1979 metų spalis Romualdas Ozolas Archyvas
January 2025
KategorijosPuslapį administruoja Leontina Telksnienė
|