Nors šauliams nepavyko trečius metus iš eilės apginti geriausios komandos titulo, jų rezultatai buvo vieni geriausių. Didžioji dalis atakų buvo sėkmingai neutralizuota, o dalyvių kompetencija ir indėlis pelnė aukštą pratybų organizatorių ir partnerių įvertinimą.
Vienuoliktus metus Lietuvos kariuomenės organizuojamose kibernetinio saugumo pratybose „Gintarinė migla 2024“ šiais metais dalyvavo daugiau kaip 300 kibernetinio saugumo specialistų iš Belgijos, Japonijos, JAV, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Sakartvelo, Slovėnijos, Taivano, Ukrainos, taip pat iš Lietuvos viešojo ir privataus sektoriaus, universitetų bei informacinių technologijų įmonių. Tarp jų ir Lietuvos šaulių sąjungos šauliai.
Nors šauliams nepavyko trečius metus iš eilės apginti geriausios komandos titulo, jų rezultatai buvo vieni geriausių. Didžioji dalis atakų buvo sėkmingai neutralizuota, o dalyvių kompetencija ir indėlis pelnė aukštą pratybų organizatorių ir partnerių įvertinimą.
0 Comments
Kenotafo statyba Antakalnio kapinėse Vilniuje bus derinama su J. Žemaičio-Vytauto giminaičiais ir kitomis institucijomis, į pranešė KAM.
Kenotafą planuojama įrengti vadinamajame valstybės vadovų panteone. Daugiau : Kenotafą partizanų vadui J. Žemaičiui-Vytautui planuojama įrengti vadinamajame valstybės vadovų panteone Šeštadienį, lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenei minint 106-ąsias atkūrimo metines, Katedros aikštėje vyko iškilminga Lietuvos bei sąjungininkų karių rikiuotė, po kurios Gedimino prospekte žygiavo šventinis paradas. Minėjimo renginiai Vilniuje prasidėjo Šv. Mišiomis Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje. Renginio metu tylos minute prisimintos netektys, Garbės sargybos kuopos kariai pademonstravo defile programą, o ceremoniją vainikavo NATO oro policijos misiją šiuo metu Lietuvoje atliekančių Italijos naikintuvų sveikinimo skrydis. Šventės metu taip pat įteiktas jau septynioliktasis „Karžygio“ apdovanojimas, skiriamas už nesavanaudiškus, kilnius ar rizikingus poelgius. Šiais metais jis skirtas Lietuvos Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariui, vyresniajam seržantui Eimantui Matusevičiui, kuris šių metų spalio mėnesį nuo peiliu ginkluoto užpuoliko išgelbėjo moterį. Netrukus po iškilmingos rikiuotės prasidėjo šventinis paradas Gedimino prospektu – kariai žygiavo iki Nepriklausomybės aikštės, esančios prie parlamento rūmų. Panevėžyje vyko iškilminga Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karių priesaikos ceremonija23/11/2024 Lapkričio 22 d. Panevėžyje surengta iškilminga Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karių priesaikos ceremonija. Ištikimai tarnauti Tėvynei prisiekė 300 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Iškilmės prasidėjo Švč. Trejybės bažnyčioje, kur buvo aukojamos šventos Mišios. Po jų kariai iš Nepriklausomybės aikštės žygiavo į Laisvės aikštę, kur vyko iškilminga priesaikos ceremonija. Ceremonijoje sutikti ir pasveikinti karių susirinkę panevėžiečiai, artimieji turėjo progą pamatyti ir išskirtinį šventės simbolį – autentišką bataliono sparnuotąjį husarą. Dažniausiai įspūdingais šarvais rikiuotėje karininkas vilki per reikšmingiausias šventes. Prieš pusmetį Lietuvos šaulių sąjungos Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-ojoje rinktinėje susibūrę dronų entuziastai turi ambicingų tikslų suformuoti bepiločių orlaivių pajėgas, galinčias ne tik sustiprinti šaulių gynybos pajėgumus, bet ir padėti policijai, ugniagesiams gelbėtojams, muitininkams įvairiose paieškos, gelbėjimo, operacijų koordinavimo užduotyse. Pirmąjį iššūkį šauliai jau įveikė – itin svarbiam pirkiniui subūrė regiono verslininkus.
2024 m. lapkričio 12 d. Marijampolės krašto Prezidento Kazio Griniaus muziejuje vyko renginys, pasakojantis ir liudijantis apie skaudžias Lietuvių patirtis Štuthofe. Renginio metu buvo pristatyta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus dr. Arūno Bubnio knyga „Lietuviai Štuthofo koncentracijos stovykloje 1942–1945 metais“ ir atidaryta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus paroda „Dievų miške. 46 lietuvių inteligentų grupė Štuthofo koncentracijos stovykloje“.
Daugiau Iš Opšrūtų, kaimo, esančio tarp Vilkaviškio ir Pilviškių, dauguma vienkiemių nuo praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio perkelti į gyvenvietę. Nuo gyvenvietės vienas keliukas, nutiestas vakarų pusėn per plynus laukus nuveda prie Mažučių šaltinėlio ir koplytėlės, o pakeliui prie kryžkelės nuo seniausių laikų stovi senosios vokiečių kapinaitės. Pilviškių seniūnijos rūpesčiu jos visąlaik prižiūrimos, atitinkamai paženklintos. Istorija byloja, kad nuo senų laikų Opšrūtuose artimoje kaimynystėje gyveno dviejų tautų atstovai – lietuviai ir vokiečiai. Dėl to kaime netgi buvo įsteigtos dvi mokyklos. Deja, prasidėjus Antrajam pasauliniam karui ir sovietams okupavus Lietuvą, vokiečiai buvo priversti palikti savo namus.
Daugiau : Apie atmintį, istoriją, draugystę ir Amžinybę Lapkričio 5 d. popietę Radviliškio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko parodos „Lietuvos Nepriklausomybės gynėjų keliais“ atidarymas. Šios parodos iniciatorius – radviliškietis, Lietuvos kariuomenės kūrėjas, Nepriklausomybės gynėjų sąjungos narys, atsargos viršila Valdas Adomaitis. Jis, paskatintas taip pat radviliškiečio Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininko Alberto Vitarto, Viešojoje bibliotekoje surengė parodą, skirtą Lietuvos kariuomenės dienai.
Daugiau : https://www.radviliskiobiblioteka.lt/?view=article&id=1666:bibliotekoje-pristatyta-paroda-lietuvos-nepriklausomybes-gyneju-keliais&catid=9 Kaip rašoma sekmadienį išplatintame BHS pranešime, per maždaug dešimt mėnesių, daugiau nei 2,7 tūkst. į karo prievolininkų sąrašą nepatekusių jaunuolių pateikė savanoriškus prašymus atlikti tarnybą kariuomenėje.
Daugiau : Kariuomenė stebi gerokai išaugusį susidomėjimą savanoriška tarnyba Britų teisininkė Andrea Williams (Andrėja Viljams) perspėjo milijonus Pietų Korėjos gyventojų, susirinkusių į pamaldas, kad netrukus šalis gali susidurti su panašiais iššūkiais, su kokiais susidūrė Vakarų šalys, jei priims teisės aktus, kurie sudaro sąlygas LGBT ideologijai daryti įtaką jų kasdieniam gyvenimui.
Daugiau :https://www.pozicija.org/britu-teisininke-pietu-koreja-ispejo-kad-si-nenueitu-tuo-paciu-ideologiniu-keliu-kaip-jungtine-karalyste/?utm_source=mailpoet&utm_medium=email&utm_source_platform=mailpoet&utm_campaign=pozicijaorg-naujienlaiskis-2 Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Radviliškio skyriaus nariai ir jaunieji šauliai Vėlinių dieną pagerbė kovotojus už Lietuvos laisvę, uždegė atminimo žvakeles ant jų kapų.
|
Žodžiai apie Tėvynę
Yra dar vienas šventas žodis: LIETUVA. Many jo niekas nenutildys. Jame – būties prasmė, gyvenimo šviesa, Ir naujo atgimimo viltys. 1979 metų spalis Romualdas Ozolas Archyvas
December 2024
KategorijosPuslapį administruoja Leontina Telksnienė
|